BİZİ SOSYAL MEDYA'DA TAKİP EDİN
BİZE ULAŞIN +90 530 667 24 19

2020-2021 AKADEMİK TAKVİM YILI YURT ÜCRETLERİ

KIZ ÖĞRENCİ YURDU FİYATLARI

TEK KİŞİLİK YENİ KAYIT (oda+kahvaltı) : 15.000,00 TL
ÇİFT KİŞİLİK YENİ KAYIT (oda+kahvaltı) : 13.000,00 TL
YEMEK ÜCRETİ (akşam) : 3.300,00 TL

 

ERKEK ÖĞRENCİ YURDU FİYATLARI

TEK KİŞİLİK YENİ KAYIT (oda+kahvaltı) : 12.200,00 TL
ÇİFT KİŞİLİK YENİ KAYIT (oda+kahvaltı) : 10.200,00 TL
YEMEK ÜCRETİ (akşam) : 3.300,00 TL

Erkek öğrenciler için Tek kişilik oda sayımız sınırlıdır.

 

Kayıt sırasında İlk taksit ve 500,00-TL depozito bedeli tahsil edilir. Alınan depozito öğrenci yurtta kaldığı sürece iade edilmez.

 

KAYIT KOŞULLARI

  • Belirtilen ücretler; 2020-2021 Eğitim-Öğretim Dönemi Uludağ Üniversitesi Akademik Takvimine göre güz yarıyılının başlangıcı ile bahar yarıyılı sonu sınavlarının bitişini kapsayan (yaklaşık 9 aylık zaman dilimi) süresince verilecek hizmet bedelinin karşılığıdır.
  • Yurda giriş Akademik Takvim başlangıcından 2 gün öncedir. 
  • Yurttan çıkış bahar yarıyılı son final sınav tarihi günüdür.(Bütünleme sınavları ve yaz okulunu kapsamaz)
  • Kişilerin tercihleri doğrultusunda seçmiş oldukları konaklama tercihlerinin bedeli üzerinden Ödeme Planı(KYT/FORM-4) düzenlenir. Toplam ücret, son ödeme Mayıs 2020 de olacak şekilde eşit taksitlere bölünebilir. 
  • Geçmiş döneme ait borç bakiyesi bulunan öğrencilerin Yeni Kayıtları alınmayacaktır.
  • Kayıt sırasında İlk taksit ve 500,00-TL depozito bedeli peşin olarak alınır.
  • Öğrencinin kayıt iptali talep etmesi durumunda MEB Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliğinin ilgili maddesine göre işlem yapılır.
  • MEB Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği Madde 20 - (4)   Kuruma kayıt yaptıran öğrencilerden 15 Eylül tarihine kadar kurumdan ayrılanlardan hizmet sunum taahhütnamesinde belirlenen yıllık barınma hizmeti ücretinin % 10 u, 15 Eylül ve sonrasında ayrılanlardan ise barınma hizmeti aldığı aylar ve içinde bulunulan ayın ücretinin tamamı ve kalan aylara ait barınma hizmeti ücretinin % 30 u alınır. Bu öğrencilere depozitoları ile peşin ödeme yapılan hallerde bu fıkraya göre hesaplanacak ücret mahsup edilerek geriye kalan tutar bir ay içinde iade edilir ve hizmet sunum taahhütnamesi fesih edilir. Aylık barınma hizmeti ücreti, hizmet sunum taahhütnamesinde belirlenen yıllık barınma hizmeti ücretinin hizmet sunulmak üzere belirlenen ay sayısına bölünmesi ile tespit edilir.
  • Peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır.
PAYLAŞ