BİZİ SOSYAL MEDYA'DA TAKİP EDİN
BİZE ULAŞIN +90 530 667 24 19 +90 530 150 86 27

ÇAĞDAŞ EĞİTİM KOOPERATİFİ

ÇAĞDAŞ EĞİTİM KOOPERATİFİ

Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEK), "Öğretim Birliği Yasası"ndan hızla uzaklaşıldığı bir evrede, cumhuriyetin kazanımlarına ve üniter yapıya sahip çıkacak özgür bireyler yetiştirmek amacıyla 25 Temmuz 1995 yılında Bursalı bir grup -23 kişi- aydın tarafından kuruldu.

Eğitimde taraf olmak için "hiçbir karşılık beklemeksizin" sorumluluk bilinciyle hareket eden değişik görüşteki kişi ve kurumlar bir araya gelerek oluşturduğu Çağdaş Eğitim Kooperatifi, "imece" geleneğinin temel alındığı özgün bir örgütlenme modelidir.

Hem bir eğitim kurumu hem de Bursa'nın en güçlü sivil toplum örgütü olan Çağdaş Eğitim Kooperatifi'nde her alanda eşitlik ve demokratik anlayış esastır. ÇEK üyeliği için temel koşul, çağdaş eğitimden ve fırsat eşitliğinden yana olmaktır.

Kamuoyunun yakından tanıdığı güven konusunda kuşku duyulmayan kişilerden oluşan yönetim kurulu üyeleri, hiçbir ücret ve huzur hakkı almadan gönüllülük esasıyla görev yapar.

Hiçbir devlet desteği olmayan ÇEK gelirlerini, bağışlardan, üye giriş aidatlarından ve kurumlarından elde etmektedir. Kooperatif, ortaklarına kar payı dağıtmaz; elde edilen artı değerler yeni eğitim yatırımlarına ve ekonomik nedenlerle okuma olanağından yoksun çocuklara harcanır.

Ülke ve toplum çıkarları, temel hak ve özürlükler konusunda da görüşlerini kamuoyu ile sıkça paylaşan Çağdaş Eğitim Kooperatifi, aynı zamanda sosyal, kültürel ve eğitsel etkinlikler, paneller, konferanslar, konserler, tanıtım gezileri düzenleyerek, Bursalıları, üyelerini ve çalışanlarını kültür ve sanatla buluşturur.

Temel felsefesi, "yoksul ve başarılı öğrencilere nitelikli eğitimin yolunu açmak, fırsat eşitliğini sağlamak, parasız eğitime geçiş yolunda çalışmalar yapmak ve modeli ülke geneline yaymak" olan Çağdaş Eğitim Kooperatifi, laik ve demokratik bir Türkiye ortak paydasında buluşabilen herkesi, geleceğin aydınlık Türkiye'sine katkıda bulunmaya çağırıyor.

 

KURULUŞ AMACI

  1. "Anaokulundan Üniversiteye" kadar çağdaş, demokratik ve bilimsel eğitim-öğretim kurumları açmak ve işletmek.
  2. Yönetiminde öğrencilerin söz ve karar sahibi olduğu, demokratik bir yaşama ortamının sağlandığı, barınılacak değil yaşanılacak özellikleri olan öğrenci yurtları açmak ve işletmek.
  3. Atatürk ilke ve devrimlerine, Öğretim Birliği Yasası'na, laik ve bilimsel eğitim ilkelerine aykırı eğitim uygulamalarına karşı mücadele etmek.
  4. Toplumu, çağdaş eğitim konusunda eğitmek için çalışmalar yapmak.
  5. Açtığı veya açacağı okullardan ve öğrenci yurtlarından olabildiğince çok sayıda yoksul ailelerin çocuklarını ücretsiz yararlandırmak.
  6. Okullarını ve yurtlarını ticari kuruluşlar olarak değil, örnek eğitim kuruluşları olarak işletmek.

 

ÇEK'İN VARLIKLARI

GÖRÜKLE YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURDU

Çağdaş Eğitim Kooperatifi'nin ilk varlığı olan yurt, 1998 yılında hizmete açıldı. EN ISO 9001-2008 belgesine sahip ÇEK yurdundan günümüze kadar binlerce öğrenci, "barınma ve yemek" bursundan yararlandı. 

Öğrenciler, etüd ve çizim salonları ile kütüphane gibi sakin ortamlarda çalışabilir, hobi müzik odası, spor ve etkinlik salonu ile kültür merkezinde ise boş zamanlarını değerlendirebilir. Yurtta öğrencilere, rahat, sıcak ve sevecen yuva ortamını aratmayan hizmetler sunulur.

Adres: Görükle Mahallesi Atatürk Caddesi No:93 16285 Görükle-Nilüfer/BURSA

Telefon :+90 224 483 21 74-85  - 444 2 235

Faks :+90 224 483 36 36

E-Posta: bilgi@gorukleogrenciyurdu.com 

Web: www.gorukleogrenciyurdu.com 

 

ÖZEL 3 MART BEŞEVLER ANAOKULU

Çağdaş Eğitim Kooperatifi'nin açmış olduğu ilk örnek eğitim kuruluşudur. 15 Eylül 2003 tarihinde eğitime başlayan okulumuz da 10 derslik, pek çok öğrenme merkezi (sanat-seramik merkezi, İngilizce merkezi, müzik merkezi, matematik merkezi vb.), oyun bahçeleri (avlu, arka ve asfalt bahçe olarak üç ayrı oyun alanı) ve doğal ürünlerin yetiştirildiği hobi bahçesi bulunmaktadır.

Okulumuz doğanın yanı başında, okula bitişik 70 dönümlük ormanı, Avrupa Standartlarında tek katlı binası ve çocuğun ergonomisine uygun fiziki şartlara sahiptir. Çocuğu merkeze alan ilgi alanlarına yönelik eğitim ve Montessori yaklaşımlarını kendisine ilke edinmiş eğitim anlayışına sahip olan okulumuz, bu alanda öğretmenlerine de eğitimler aldırarak temellerini sağlam atmıştır. Ayrıca sahip olduğu ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem belgesi, Beyaz Bayrak, Yeşil Bayrak ve UNESCO çerçevesinde 2008 yılında başlayan Almanya- Kulmbach şehri Paul-Gerhardt-Kindergarten anaokulu ile kardeşliğini sağlıklı bir şekilde devam ettirirken pek çok projeye imza atan, erken çocukluk eğitiminde örnek bir okuldur.

Adres: Çamlıca Mahallesi Eğitimciler Caddesi Lale Sokak No: 12 Nilüfer/BURSA

Telefon :+90 224 452 73 41 444 2 235

Faks :+90 224 452 73 91

E-Posta: bilgi@besevleranaokulu.com

Web: www.besevleranaokulu.com

 

ÖZEL 3 MART AZİZOĞLU İLKOKULU- 3 MART ORTAOKULU 

Uludağ Üniversitesi ile imzalanan protokol çerçevesinde yaklaşık 19 dönümlük bir alana kurulan okulun temeli, 3 Mart 2008 tarihinde atıldı. Adını, Öğretim Birliği Yasası'nın kabul edildiği tarihten alan okul, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında hizmete açıldı. Okulumuz, Çağdaş Eğitim Kooperatifinin "anaokulundan üniversiteye" eğitim hedefi doğrultusunda Özel 3 Mart Beşevler Anaokulundan sonra açtığı ikinci okuldur.

Bünyesinde anaokulu hazırlık, ilk ve ortaokulu barındıran eğitim kurumunda, eğitime bakış açısı, eğitimde üstlendiği misyon, eğitim ortamı, eğitim programı, projeleri, sosyal etkinlikleri, okul aile ilişkileri, tam donanımlı öğretmen, alanında uzmanlaşmış idari kadrosuyla en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza kaliteli eğitim verilmektedir.

Özel 3 Mart Eğitim Azizoğlu İlkokulu- Ortaokulu'nda öğrenim gören öğrencilerin yüzde 40'ına "değişen oranlarda eğitim bursu" verilmektedir.

Adres: Görükle Mahallesi Egemenlik Caddesi No: 3 Nilüfer/BURSA

Telefon :+90 224 414 00 88-99  -  444 2 235

Faks :+90 224 413 76 60

E-Posta: bilgi@3mart.k12.tr

Web: www.3mart.k12.tr

 

GÜLER-OSMAN KÖSEOĞLU ORTAÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Çağdaş Eğitim Kooperatifi'nin onur ve gurur abidelerinden biri de kız yurdudur. Temeli 19 Mayıs 2013'te atılan yurt, 29 Ekim 2014 tarihinde hizmete açıldı. Kız yurdunda, Bursa kırsalından dram ve öyküleri farklı olsa da kaderleri ortak olan kızlarımız barınmaktadır.

"Kır Çiçekleri"nin tüm ihtiyaçları -barınma, yemek, ulaşım, sanatsal etkinlikler (sinema, tiyatro, sergiler)- Çağdaş Eğitim Kooperatifi tarafından karşılanmakta, gönüllü öğretmenler tarafından da dersler verilmektedir.

Yurdumuzda, 2015-2016 eğitim-öğretim yılından itibaren sadece Bursa'dan değil, yurdun dört bir yanından gelen Kır Çiçekleri de barınmaktadır.

Adres: Ertuğrul Mah. Uğur Mumcu Bulvarı No:17/3 Nilüfer Bursa

Telefon : +90 224 234 98 76 - 444 2 235

Faks : +90 224 234 98 76

E-Posta: bilgi@cekkizogrenciyurdu.com

Web: www.cekkizogrenciyurdu.com

 

ÇEK ÖZEL 3 MART HALİL GÜLEÇ FEN LİSESİ- 3 MART ULVİYE- ZİYA GÖKALP ÖZER ANADOLU LİSESİ 

Çağdaş Eğitim Kooperatifi, üniversiteye ve daha önemlisi hayata açılan kapının anahtarı olarak gördüğü ortaöğretim sürecine 3 Mart Halil Güleç Fen Lisesi ve 3 Mart Ulviye- Ziya Gökalp Özer Anadolu Lisesiyle oldukça başarılı ve hızlı bir giriş yaptı.

Lisemizde Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş, sorumluluk bilinci gelişmiş, okuma alışkanlığı kazanmış ve sistematik düşünme yetisi gelişmiş, sorgulayan, yaratıcı, sosyal yaşamda kendi ayakları üzerinde durabilen, öz güveni yüksek, gelişmeye ve öğrenmeye açık, kendisiyle ve çevresiyle barışık, doğaya ve yaşam haklarına duyarlı, kültürünü tanıyan ve farklı kültürlere duyarlı; farklılıklara saygılı ve "biz" duygusu gelişmiş bir nesil yetiştiriyoruz.

Lisede yaşama geçirilen model, öğrencilerin ilgi, ihtiyaç ve gelişimlerine yönelik olarak bilimsel veriler ışığında süzgeçten geçirildi; bilimin doğasına ve çağın gereksinimlerine uygun nitelikte belirlendi, eğitim hedeflerine etkili ve doğru yöntemlerle ulaşılması amaçlanarak onlara nitelikli öğrenme ortamları sunulacak şekilde tasarlandı. Öğrencilerimiz, kodlama yapıyor, yazılım öğreniyor, küresel dünya içinde güçlü olmanın en önemli kriteri olan yabancı dilleri (İngilizce, Almanca- Fransızca) iyi bir seviyede öğreniyor ve İngilizce'de Cambridge & TOEFL - Almanca'da Almanca Kültür Derneğ'nin Fit in Deutsch 1 ve Fit in Deutsch 2 - Fransızca'da DELF (Diplôme d'Etudes en Langue Française) sınavlarına hazırlanıyorlar.

Lisemiz, sanatsal ve kültürel faaliyetlerde öğrenci bazlı çalışmalarına devam ederek ilerler. Her yıl açılan "Karikatür", "Plastik Sanatlar", Eleştirel Okur Yazarlık", "Münazara", "Tiyatro", "3 Mart Dergi Editörlüğü" gibi kulüpler bu eğilimde olan öğrencilere fırsat sağlamakta ve okulumuz yapılan çalışmalara destek olmaktadır.

Sportif faaliyetlerde de okul takımlarımız Basketbol, Tenis, Voleybol branşlarında çalışmalar yaparak müsabakalara katılmaktadır.

Tüm bunlarla beraber sosyal, sportif, sanatsal, kültürel, teknolojik, dilsel alt yapıda titizlikle çalışan okulumuzun akademik hedefleri oldukça güçlü ve disiplinlidir. Bir lise öğrencisi olarak 3 Martlı olan her öğrencinin lise yaşamı süreci olan 4 yıllık süreç, öğrenci özelinde çalışmalar ve kariyer odaklı YKS çalışmaları ile taçlanarak ilerler.

3 Mart Eğitim Kurumları, kuruluşundan günümüze hiçbir ödün vermeden çağdaş ve etik değerleri, eğitimde kalite anlayışı ve sürekli gelişim ilkesi ışığında; yarının aydınlık gençlerini yetiştirmeye devam edecektir.

Adres: Görükle Mahallesi Egemenlik Caddesi No: 3 Nilüfer/BURSA

Telefon :+90 224 483 21 80  -  444 2 235

Faks :+90 224 413 76 60

E-Posta: bilgi@3martlisesi.com

Web: www.3martlisesi.com

 

 ÇELENK HİZMETİ

Çağdaş Eğitim Kooperatifi 'Çelenk Hizmeti'ne mutlu ve hüzünlü günlerinizde -doğum, ölüm, düğün, açılış, vb...- vereceğiniz her sipariş, yokluklar içinde okuma mücadelesi veren "Kır Çiçeklerimizin" bozkırda daha çok çiçek açmasına neden olacak, eğitim destekçisi olarak da adınızı ölümsüz kılacaktır.

Adres: Ertuğrul Mah. Uğur Mumcu Bulvarı No:17/3 Nilüfer Bursa

Telefon: 444 2 235

GSM: 0 530 667 24 17

E-Posta: celenk@cagdas. org.tr

Web: www.cagdas.org.tr

 

ÇEKSANAT
Görükle Kültür Merkezi 

Son teknoloji ile donanmış olan Kültür Merkezi, tiyatro salonu, çok amaçlı salonu, sergi ve kokteyl alanlarıyla belde halkına ve üniversite öğrencilerine hizmet verirken, şiir ve müzik dinletilerine, söyleşilere, tiyatrolara, konserlere ve imza günlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Adres: Görükle Mahallesi Atatürk Caddesi No:93 16285 Görükle-Nilüfer/BURSA

Telefon: +90 224 483 21 74- 444 2 235

Faks: +90 224 483 36 36

 

PAYLAŞ

Anahtar Kelimeler : görükle öğrenci yurdu , görükle kız öğrenci yurdu , görükle erkek öğrenci yurdu , görükle öğrenci yurtları , bursa görükle yurt , bursa uludağ üniversitesi yurt , görükle yurt , bursa özel yurtlar , bursa yurt fiyatları , bursa öğrenci yurtları , bursa görükle yurtlar , bursada öğrenci yurtları , bursa kız öğrenci yurdu , bursa erkek öğrenci yurdu , bursa kız yurdu , bursa yurtlar , görükle yurt fiyatları , bursa öğrenci yurdu , bursa erkek yurdu , bursa kız yurdu , uludağ üniversitesi erkek yurdu , uludağ üniversitesi kız yurdu , bursa yurt fiyatları , uludağ üniversitesi yurt fiyatları , bursa özel kız yurdu , bursa özel erkek yurdu

Copyright © 2024 | Tüm Hakları Saklıdır.