BİZİ SOSYAL MEDYA'DA TAKİP EDİN
BİZE ULAŞIN +90 530 667 24 19 +90 530 150 86 27

HAKKIMIZDA

Görükle Yükseköğrenim  Öğrenci Yurtları; Çağdaş Eğitim Kooperatifi'nin açmış ve halen işletmekte olduğu ilk kurumdur.

1996 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından temeli atılmış; eğitime gönül veren bir çok kurum, iş adamı ve Bursalı vatandaşların da destekleriyle ilk blok tamamlanarak 1998 yılında faaliyete geçmiştir. 1999 yılında Bursa Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfının önemli desteğiyle ikinci, 2000 yılında da Bursalı Rahmetli İşadamı Kemal Coşkunöz'ün büyük desteğiyle üçüncü blok tamamlanmak suretiyle 290 öğrenciye hizmet verebilecek kapasiteye ulaşmıştır.

Yurdumuz hizmet vermeye başladığı zamandan bu yana, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak işletilmiştir. 2020 yılı ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlanan yurtlarımız ilgili yasal mevzuat ve yönetmeliklere uygun olarak işletilmektedir.

1999 yılından itibaren 290 öğrenci olan yurt kapasitesinin bir kısmı burslu öğrencelere tahsis edilerek o günden bugüne birçok üniversite öğrencisine konaklama bursu verilmiş, bunun yanı sıra farklı bölge ve şehirlerden yükseköğrenim görmek üzere Bursa'ya gelen binlerce üniversite öğrencisine laik, demokrat, çağdaş, güvenli, rahat ve huzur içinde yükseköğrenim yaşantılarını sürdürecekleri, özel fırsat ve sosyal ve kültürel olanakların da sağlandığı çağdaş bir çatı olarak hizmet etmiştir.

2011-2012 yıllarında yapılan bina güçlendirme çalışmaları ile yeni deprem yönetmeliğine uygun hale getirilmiştir.

Yurdumuzun Kurucu Temsilcisi Başkanı, aynı zamanda Çağdaş Eğitim Kooperatifi ilk Kurucu Yönetim Kurulu Başkan'ı olarak da görev yapmış olan Emekli Öğretmen Sayın Fevzi Topçuoğlu'dur. İlk yurt müdürü 1998-2004 yılları arasında Işık Çimen, 2004-2009 Ali Şık, 2009-2010 Niyazi Göksoy, 2010-2011 Zeynep Tokat, 2011'den itibaren ise Füsun Dönmez tarafından kurum müdürlüğü yürütülmektedir. 2019 yılında yenilenerek daha konforlu hale getirilen kız yurdumuzun müdürlüğünü ise Sezgin Çelik sürdürmektedir.

Yılda 365 gün 7/24 saat çalışır durumda olan ÇEK Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu 24 saat çalışma planına uygun personel düzeninde çalışmaktadır. Yurt personeli olarak; 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 2 yönetim memuru, 3 güvenlik görevlisi, 1 bakım- onarım, 5 hizmetli olmak üzere 13 kişi görev yapmaktadır.

 

PAYLAŞ

Anahtar Kelimeler : görükle öğrenci yurdu , görükle kız öğrenci yurdu , görükle erkek öğrenci yurdu , görükle öğrenci yurtları , bursa görükle yurt , bursa uludağ üniversitesi yurt , görükle yurt , bursa özel yurtlar , bursa yurt fiyatları , bursa öğrenci yurtları , bursa görükle yurtlar , bursada öğrenci yurtları , bursa kız öğrenci yurdu , bursa erkek öğrenci yurdu , bursa kız yurdu , bursa yurtlar , görükle yurt fiyatları , bursa öğrenci yurdu , bursa erkek yurdu , bursa kız yurdu , uludağ üniversitesi erkek yurdu , uludağ üniversitesi kız yurdu , bursa yurt fiyatları , uludağ üniversitesi yurt fiyatları , bursa özel kız yurdu , bursa özel erkek yurdu

Copyright © 2024 | Tüm Hakları Saklıdır.